top of page
EVA TICHÁ

Když jsem před více než 10 lety začala „nakukovat pod pokličku“ světa výstav, přečetla jsem si na stránkách jedné handlerky citát: „Vystavování psů není jen koníček, je to životní styl.“ Tehdy jsem ještě vůbec netušila, jak rychle se pro mě tato věta stane realitou a jak moc za to budu ráda. 

 

Vyrůstala jsem s fenkou plemene anglický kokršpaněl, k jehož chovu tajně doufám, že se jednoho dne alespoň částečně vrátím. V oblasti práce se psy jsem ovšem ve své rodině „první generací“. Přivedl mě k ní až náš druhý pes, fena maďarského ohaře, se kterou jsem od svých 10 let trénovala sportovní kynologii.

 

Následně jsem nahlédla do světa výstav, který mi ihned učaroval. Zpočátku mě oslovil především junior handling. Za dobu svého působení v této soutěži jsem mnohokrát bodovala na prestižních výstavách v ČR i zahraničí, měla možnost spolupracovat s mnoha chovateli, handlery, desítkami plemen psů… Ale především jsem získala obrovské množství přátel a díky JH jsem vlastně potkala a později měla možnost stát se členem TDH <3 

Se svými čtyřnohými klienty pravidelně dosahuji vysokých výsledků a několikrát jsem dovedla psy i k nejvyšším titulům, jako jsou ocenění BIS a junior BIS. Pokud bych měla jmenovat úspěch, který považuji za dosavadní vrchol své kariéry, dovolila bych si vyzdvihnout hned dva – „můj“ první BEST IN SHOW v Mladé Boleslavi s gordon setrem Cedrikem z Holubické stráně a junior BEST IN SHOW s fenou Veronou Danitty na největší evropské výstavě maďarských ohařů. 

 

Mým životním mottem je nikdy se nepřestat učit a věřím, že základem osobního rozvoje jsou především cíle a sny. Osobně za své cíle momentálně považuji aktivně se podílet na podpoře junior handlerů v ČR a zdokonalit se v oblasti groomingu napříč plemeny. Z kategorie snů musím znímít svůj dětský sen – účastnit se Westminster Dog Show a „podívat se pod ruce“ amerických full-time handlerů.

 

Cílů i snů mám pochopitelně ještě mnoho, s dalšími se už ovšem z pověrčivosti veřejně nesvěřím, ráda Vám ovšem některý z nich odtajním osobně, třeba na jednom z našich kurzů vystavování. :)

bottom of page