top of page
JITKA SVOBODOVÁ

TDH tým, výstavní svět, maďarští ohaři a celá “sedmička”, lovecký výcvik & PŘÁTELÉ.

Těchto pár slov reprezentuje můj svět kynologie, ve kterém se pohybuji již více než 15 let, a který mě baví snad stále víc a víc.

 

Vše pro mě začalo pořízením našeho prvního maďarského ohaře (MOK), což vedlo naše cesty směrem k chovu, výcviku a výstavám. Má sestra Lucie založila chovatelskou stanici Danitty, která se věnuje chovu MOK, a ve které se podařilo odchovat již mnoho velmi úspěšných jedinců jak pracovně, tak výstavně. A právě výstavy se staly nedílnou součástí mého života.

 

Nejprve jsem sbírala zkušenosti v soutěži junior handling (JH), které jsem se účastnila nejen v České republice, ale i napříč evropskými státy. Mnohokrát se mi podařilo stát na stupních vítězů, a to se psy různých plemen. Několikrát jsem byla i vybrána do denního finále na evropských výstavách. 

Získané zkušenosti v JH pro mě byly neocenitelnou přípravou pro vystavování nejen mých, ale i psů jiných majitelů, kteří ve mě a v náš TDH tým vložili důvěru a svoje psy nám svěřili.

S mými svěřenci se mi podařilo dosáhnout mnoha významných úspěchů a “velkých” výsledků. Mezi nimi je několik vítězství BEST IN SHOW, Junior BEST IN SHOW, tituly Světový i Evropský vítěz, umístění na prestižním Crufts a mnoho dalšího. Třikrát se “můj” svěřenec stal TOP DOGem - psem roku v České republice a 2x jsme jeli reprezentovat Českou republiku na Eukanuba World Challenge -  s gordonsetrem Zirem a anglickým setrem Angelem. 

 

Jsem velmi ráda, že se nám podařilo sestavit skvělý tým, protože na nic člověk nechce být sám a v partě kamarádů se lépe i “smutní” a ještě lépe sdílí (a slaví ;)) úspěch.

Těším se na další cestu našeho TDH týmu s našimi stálými i novými svěřenci.

bottom of page