top of page
KATEŘINA NAVRÁTILÍKOVÁ

Před více než 16 lety přišel do naší rodiny první pes s průkazem původu plemene slovenský čuvač. Netrvalo dlouho a po přemlouvání chovatelů se moji rodiče rozhodli zúčastnit naší první výstavy psů. Výstavní svět celou naši rodinu velmi rychle pohltil a stal se součástí našeho života. Z počátku vystavovali moji rodiče a já jako osmileté dítě stála za kruhem a snila o tom, že někdy budu také předvádět. Moji rodiče dobře věděli, jak moc si vystavování toužím zkusit, a proto mě v mých 9 letech přihlásili do soutěže Junior Handling, v rámci které se nehodnotí exteriér psa, ale jeho předvedení. Tuto soutěž jsem si ihned zamilovala a věděla jsem, že se chci Junior Handlingu a výstavám psů začít věnovat opravdu naplno.

Díky Junior Handlingu jsem začala jezdit na zahraniční výstavy, vystavovat další plemena, postupně získávat nové zkušenosti a také jsem okusila vystavování psů jiným lidem v klasickém kruhu. Během svého soutěžení v Junior Handlingu jsem nasbírala nespočet úspěchů na tuzemských i zahraničních výstavách. Za své hlavní úspěchy v této soutěži považuji například získání prvního místa na Evropské výstavě v Brně v roce 2014 nebo druhé místo na Evropské výstavě v Oslu v roce 2015. Dále jsem se několikrát umístila v celoroční bodovací soutěži, dvakrát jsem se dokonce stala celkovým vítězem (za roky 2010 a 2015). Díky tomu jsem mohla reprezentovat Českou republiku na jedné z nejprestižnějších výstav na světě – Crufts, a také na Evropských či Světových výstavách.
 

Se svými svěřenci jsem se účastnila výstav v různých zemích Evropy a několikrát jsem je dovedla k titulům junior BEST IN SHOW nebo BEST IN SHOW. Mezi mé další úspěchy patří například získání titulu Evropský vítěz a BOS ze 106 přihlášených jedinců se svěřencem plemene maďarský ohař Hudsonem Danitty na Evropské výstavě ve Welsu v roce 2019. Velkým úspěchem byl také titul BEST IN SHOW ze 301 přihlášených jedinců na klubové výstavě Klubu severských psů v roce 2017 se samojedem Vanderbilt´s Because of You.

Výstavy mi toho daly opravdu spoustu. Zažívala jsem nespočet úspěchů, ale i neúspěchů. Rok co rok jsem se díky nim stále posouvala kupředu, a to nejen na výstavním poli. Prožila jsem opravdu mnoho skvělých zážitků a získala jedinečná přátelství na celý život, díky kterým vznikl tento úžasný team, který spojuje předeším láska ke psům.

Moc si vážím toho, že mohu být jeho součástí!

bottom of page