top of page

TEREZA ŠUBERTOVÁ

Psi jsou má vášeň a výstavy psů budou pravděpodobně mým koníčkem na celý život. Společně s mamkou chováme Irské jemnosrsté pšeničné teriéry pod názvem chovatelské stanice Kní-York, která se chovu tohoto úžasného plemene věnuje s velkými úspěchy již od roku 1995. V kruhu jsem mamce pomáhala od útlého dětství a vždy, když byla možnost účastnila jsem se soutěže Dítě a pes. Netrpělivě jsem však čekala na magickou hranici 9 let, kdy jsem se poprvé mohla zúčastnit Junior Handlingu.
 

   V této soutěži jsem víkend co víkend sbírala zkušenosti až do svých osmnácti let. Stala jsem se druhou nejlepší junior handlerkou na Světě v roce 2012, nejlepší junior handlerkou Evropy 2012 a jako jediná česká reprezentantka doposud jsem se dostala do TOP 10 nejlepších junior handlerů na Crufts 2012. Na své konto jsem si připsala více než 150 umístění na prvním místě v 10 zemích. Celých 8 let jsem se udržela mezi nejúspěšnějšími junior handlery roku a několikrát jsem se byla absolutním vítězem. Těmito úspěchy jsem se stala (a doposud jsem) nejúspěšnější českou junior handlerkou od počátku této soutěže v naší zemi.

   V době, kdy jsem ukončila junior handlerskou kariéru, vyšel se mnou v jednom kynologickém časopise rozhovor, který redaktorka nazvala „Něco končí a něco jiného zase začíná“. V té době jsem ještě nevěděla, že mě vystavování pohltí natolik, že mu začnu věnovat ještě více času než do té doby. Lidé, kteří mi předtím půjčovali psy do junior handlingu, ve mě začali vkládat mnohem větší důvěru a začala jsem tak předvádět jejich psy naplno.

S mými svěřenci jsem již vyhrála mnoho BEST IN SHOW na mezinárodních, národních či speciálních výstavách. S různými velmi početnými plemeny se mi podařilo získat tituly jako Světový a Evropský vítěz, ať už mladých, veteránů, nebo dospělých. Na tak prestižních výstavách jsem dokonce dosáhla i umístění v FCI skupině. Pravidelně se nám v týmu daří bodovat v soutěži nejúspěšnějších psů roku nejen v ČR, ale i v zahraničí.

  Jeden z pro mne největších handlerských úspěchů je získání titulů BOB na Crufts s plemeny yorkshire terrier (2012) a rhodéský ridgeback (2019) u anglických rozhodčích. To se v Česku doposud nikomu v těchto plemenech nepovedlo.

  Měla jsem možnost vystavovat po celé Evropě a několikrát i v USA. Pozorovala jsem a učila se od nejlepších evropských handlerů i od světově uznávaných chovatelů různých plemen. Splněným snem byla v roce 2014 návštěva nejprestižnější americké výstavy Westminster, kde jsem měla možnost získat cenné poznatky a naživo se inspirovat těmi nejlepšími handlery v USA.
 

  Člověk se však učí stále a každý nový pes je pro mne velká výzva, která mě ohromně baví! 

bottom of page