top of page

Nejlepší letní výstavy psů: Tipy, kam letos vyrazit!


Letní sezóna výstav psů je v plném proudu a vy si určitě, stejně jako my, neumíte představit trávení volného času bez psů. Podívejte se na seznam našich nejoblíbenějších výstav, kde se každoročně necháváme spálit od sluníčka a kde letos může zazářit váš pes, zatímco vy si užijete skvělý den. Anebo klidně týden.


4 Summer Night Shows Split

Výstavy ve Splitu jsou takové “must have” každého vystavovatele. Přes den opalovačka na pláži u Jaderského moře a večer výstava. Ale není to jen tak ledajaká výstava.. Cítíte se tu spíš jako na party. Kruhy v záři reflektorů, koktejly, hudba a tanec.


Posuzování v kruzích začína až v 19:30, takže máte opravdu celý den na odpočinek na pobřeží. Letos se koná 25. - 28. 7. 2024. Jedná se o 4 CACIBové výstavy (a některá plemena mají i přidružené klubovky), takže si domů můžete odvézt šampiona chorvatska (samozřejmě i junior, veterán nebo grand šampiona).


Poslední uzávěrka se již kvapem blíží - 5. 7. 2024, tak ji nepropásněte a nenechte si tento jedinečný zážitek ujít. Více informací naleznete zde: https://4summernightshows.com/
ISTRA - 4 Slovenian Summer Night Shows 1.-4. 8. 2024

Pokud se vám představa Splitu líbí a nevyhovuje vám datum nebo si chcete po Chorvatsku užít ještě trochu Slovinska, neměli byste minout 4x CACIB Istra. Podobně jako ve Splitu na vás čeká spousta zahraničních rozhodčích, možnost získat šampionáty Slovinska a krásy večerní výstavy.


Výstava se sice koná ve městě Koštabona, které leží ve vnitrozemí, ale k nejbližšímu přímořskému městu Koper je to pouze necelých 20 km. Výstavy jsou také večerní a určitě si během nich užijete spousta zábavy.


Ale pozor, uzávěrka na tuto výstavu je již 1. 7. 2024. Více informací: www.istradogshows.eu

Během teplých letních dnů nezapomínejte především na komfort vašeho psa! Kromě dostatečného pitného režimu, mu můžete pobyt na výstavě zpříjemnit třeba chladící dečkou nebo ventilátorem.

Donaueschingen Sighthound Festival 10.-11. 8. 2024

Chrtí festival v německém Donaueschingenu je pro chrtaře velkolepou událostí, na kterou se každoročně sjíždějí stovky chovatelů z celé Evropy. Malebné město Donaueschingen leží poblíž hranic se Švýcarskem a Francií a jeho okolí rozhodně stojí za návštěvu.


Letos se navíc v neděli koná FCI Eurosighthound, takže pokud tedy máte chrta nebo příbuzné plemeno z FCI skupiny V, neváhejte tam vyrazit! Uzávěrka je 1. a 23. 7., detaily najdete na https://sighthound-festival.com/Sdružená výstava Zákupy u České Lípy 10. 8. 2024

Každoročně se, většinou první sobotu v srpnu, stovky ohařích nadšenců vydávají do Zákup, aby se zúčastnili klubových výstav. Největší zastoupení zde mají maďarští ohaři, kterých bývá přes 150 přihlášených, což je mnohdy největší množství přihlášených MOK na výstavách v Evropě v daném roce. 


Kromě maďarů a hrubosrstých ohařů zde můžeme již tradičně vidět i pointery a setry, výmarské ohaře a dříve jsme se pravidelně vídali i s německými kraťasy. Výstavě předchází i lovecká soutěž Field trial. Celovíkendovou akci si můžete užít i v přilehlém kempu, kde se účastníci již tradičně schází a užijí si společný čas s grilovačkou a sem tam i nějakou skleničkou. 


Nepropásněte uzávěrku 7. 7. a veškeré informace hledejte zde: https://vystavazakupy.cz/ To byla čtveřice výstav, kde se každoročně můžeme potkat. Chcete se svým psem vyrazit ještě mnohem dál? V následujícím článku vám shrneme podmínky šampionátů v různých evropských státech!


Naše letní dobrodružství můžete jako vždy sledovat na Instagramu @topdoghandling a výsledky potom přehledně na našem Facebooku. Snad se někde potkáme i osobně. 🤗

458 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Kam dál?

Přečtěte si, kdo jsme a co děláme.
119474460_3128443517254673_4806263278706775228_n.jpg
Seminar-84.jpg
akita_inu_handling.jpg
bottom of page